Stavba se načítá

Novostavba šaten TJ Jiskra, Rapotín

Novostavba

Datum zahájení: 1.12.2015

Datum dokončení: 7.9.2016

Kategorie: Stavba pro tělovýchovu a sport

Přihlašovatel

Obec Rapotín

Autor

Duplex s.r.o., Architektonický ateliér

Projektant

Duplex s.r.o., Architektonický ateliér

Dodavatel

RAKORD - R & R, spol. s r.o.

Investor

Obec Rapotín

Uživatel

TJ Jiskra Rapotín

Popis stavby

Stavba je charakteristická jednoduchým a nadčasovým prostým architektonickým výrazem. Důraz je kladen na funkčnost, přehlednost a jednoduchou obslužnost objektu. Použity jsou přírodní materiály odkazující na jesenickou přírodu v kombinaci s barevností týmových barev oddílu TJ Jiskra Rapotín.
Jedná se o jednopodlažní objekt, který je rozdělený na dvě provozně odlišné části. Do meziprostoru je integrován hlavní vstup s pokladnou.
Západní část objektu je jednopodlažní, navrženy šatny se sociálním zařízením poskytují zázemí oddílu kopané, tenisu a volejbalu.
Jsou zde navrženy šatny se sociálním zařízením poskytující zázemí oddílu kopané, tenisu a volejbalu.

Je zde umístěno :
- 6x šatny pro cca 20 hráčů s wc a koupelnou společnou vždy pro dvě šatny
-šatna trenérů, wc,sprcha
-šatna rozhodčích, wc, sprcha
-prádelna a sušárna
-sklad sportovního nářadí
-technická místnost, úklidová místnost, sklad pro techniku údržby

Východní část objektu je dominantnější, částečně jednopodlažní a částečně dvoupodlažní. Tato část objektu plní funkci společenskou a administrativní.

Jsou zde umístěny:
- klubovna pro členy TJ JISKRA RAPOTÍN
- pokladna
- sociální zázemí včetně WC pro imobilní občany
- prostor pro hlasatele.

Příběh stavby

TJ Jiskra má v rapotínské historii pevné místo. Již v roce 1946 byl ustanoven sportovní klub Crystal Rapotín, po roce 1948 byl přejmenován na TJ Jiskra Rapotín. Tehdy se fotbalové hřiště nacházelo v místech dnešního sídliště. Z důvodu výstavby panelového sídliště bylo hřiště zrušeno a nový sportovní areál měl vyrůst na místě sokolského cvičiště u kostela.
Nové moderní hřiště, šatna, klubovna a sociální zařízení měly být podle plánů hotové až v roce 1974, ale díky tisícům brigádnických hodin hráčů i ostatních rapotínských občanů, bylo slavnostně otevřeno již 30. června 1973.
Nyní je areál TJ Jiskra tvořen tréninkovým travnatým fotbalovým hřištěm, plochou pro požární sport, multifunkčním hřištěm sloužící pro tenis, volejbal, nohejbal a malou kopanou a zděnou jednopatrovou budovou šaten a sociálního zázemí pro zmíněná sportoviště. Budova šaten byla v nevyhovujícím technickém stavu a neposkytovala požadovanou vybavenost, z tohoto důvodů došlo k odstranění původní stavby a vybudování nového objektu šaten se zázemím.

Poloha stavby

Adresa

Areál TJ Jiskra Rapotín