Stavba se načítá

Rodinný dům Modřany

Datum zahájení: 2009

Datum dokončení: 2016

Kategorie: Rodinný dům

Přihlašovatel

Atelier Kunc Architects

Autor

Atelier Kunc Architects

Investor

manželé Brázdilovi

Popis stavby

Dům je ve tvaru písmene „L“, má malé polo atrium, otevírá se do soukromí zahrady a z ulice je zcela uzavřen. Umístění bungalovu rozdělilo zahradu na tři části – uliční část, kde rostou velké traviny a keře a při návratu majitelů je tato „městská zahrádka“ vítá. Navazuje střední pobytová zahrada – krytá pergola s terasou a bazénem, vytváří klidný záliv kolem pokojů a ložnice majitelů a konečně velkoryse pojatá hlavní část „divoké“ zahrady. Ta je koncipovaná tak, že se během roku barevně proměňuje a skrze rozlehlá okna, nahrazující pevné stěny poskytuje stále krásný a denně proměnlivý pohled do přírody. V obývacím prostoru s kuchyní tak majitelé získali obrovský živý obraz. Originál: v létě sytě zelený, na podzim hrající všemi barvami a v zimě zklidněle tichý a bílý.

Příběh stavby

Bungalov v Modřanech je dalším z rodinných domů, které naplňují koncept pohodového bydlení Ateliéru Kunc Architects. „Máme za sebou roky a roky práce, mnoho rodinných domů a asi tisíce hodin rozhovorů, mnoho setkání i výměn názorů a životních zkušeností. Vytvořili jsme si vlastní „filozofii bydlení“, souhrn našich pozitivních zkušeností a chytrých nápadů, vydestilovaných z předchozích rozhovorů s klienty a z našich domů a interiérů. Ovšemže tento souhrn sám o sobě nikomu štěstí nepřinese. Ale může přinést skvělý výsledek – rodinný dům, který svým obyvatelům dává radost a pocit domova. Protože naše architektura je právě o bydlení a bydlení pro nás znamená domov, šťastný domov,“ .
A to je i případ této realizace, kde se tuto filozofii podařilo díky souznění s majiteli dotáhnout doslova na 200%, doplňuje autor filozofie spokojeného bydlení a hlavní architekt a zakladatel ateliéru Michal Kunc.

Poloha stavby

Adresa

Modřany, Praha