Stavba se načítá

Klubovna oddílu běžeckého lyžování, Trutnov

Novostavba

Datum zahájení: 2018

Datum dokončení: 2019

Cena stavby: 19 000 000 Kč

Zdroj financování: Veřejný

Kategorie: Stavba pro tělovýchovu a sport, Dřevostavba

Přihlašovatel

ROSA – ARCHITEKT s.r.o.

Autor

ROSA – ARCHITEKT s.r.o., Ing. arch. Michal Rosa, Ing. arch. Martina Rosová

Projektant

ROSA – ARCHITEKT s.r.o.

Dodavatel

3K stavby s.r.o.

Investor

Olfin Car Ski team

Uživatel

Olfin Car Ski team

Popis stavby

Klubovna se nachází na mýtině na vrcholu kopce Chmelnice v nadmořské výšce 506,7 m n. m, kde se kříží několik běžeckých tratí. V bezprostřední blízkosti se nachází i venkovní posilovna. Nahrazuje dva menší objekty, které již nedostačovaly svému účelu.
Klubovna je navržena jako celodřevěný dvoupodlažní objekt s dvojicí pultových střech. Objekt je navržen souběžně se západní hranicí pozemku (hranicí lesa) a otvírá se k východu – směrem k běžeckému oválu a otevřené sportovní ploše, na které se umísťuje start a cíl závodů. Východní fasáda ustupuje za krytou venkovní plochu, která částečně slouží jako mazací boxy a částečně jako divácká terasa.
V přízemí objektu jsou navrženy šatny, umývárny a společenská místnost. Ve druhém podlaží jsou umístěny dvě klubovny. Součástí objektu je i garáž pro dvě rolby a skútr krytá hlavní hmotou.
120 mm silné CLT panely jsou v interiéru opatřeny pouze olejovým nátěrem a definují tak charakter jednotlivých místností. Na vnější straně jsou panely zatepleny 150 mm minerální izolace a obloženy modřínovým dřevem. Protože objekt bude využíván celoročně, je vybaven tepelným čerpadlem a krbovými kamny.
Zastavěná plocha 382 m2
Zastavěná plocha včetně terasy 499 m2
Užitná plocha 420 m2

Příběh stavby

Použít pro stavbu umístěnou uprostřed lesů na vrcholu Chmelnice dřevěnou konstrukci bylo naprosto přirozené. Navíc vlastnosti dřevěné stavby jsou v souladu se způsobem užívání objektu. Protože jsme chtěli, aby konstrukční dřevo bylo přiznané, padla volba na CLT panely, které mají při malé tloušťce velmi dobrou únosnost a lze je použít jak na stěnové i stropní konstrukce.

Poloha stavby

Adresa

Běžecký lyžařská areál Paradráha v Trutnově