Stavba se načítá

Tee House Čeladná

Novostavba

Datum zahájení: 2018

Datum dokončení: 2020

Cena stavby: 300 000 000 Kč

Zdroj financování: Soukromý

Kategorie: Stavba pro dočasné a rekreační ubytování, Architektura

Přihlašovatel

Golferia House, a. s.

Autor

Vít Máslo a David Richard Chisholm /CMC architects

Projektant

Vít Máslo

Investor

Golferia House, a. s.

Uživatel

Golferia, s.r.o.

Popis stavby

Apartmánový dům svým tvarem plně respektuje okolí beskydských hor a díky použitým materiálům se stává součástí přirozeného krajinného rázu. Je součástí resortu Golf Čeladná, jednoho z největších golfových areálů ve střední Evropě, kde se v letech 2009-2011 pořádal turnaj European PGA Tour. Resort disponuje dvěma osmnáctijamkovými mistrovskými hřišti, venkovními i vnitřními tréninkovými plochami a klubovnou s restaurací. Součástí areálu je také Horse Ranch.
Tee House je koncept tří propojených budov, ve kterých se nacházejí apartmány nejen hotelového typu, ale také jako residentní bydlení. Nedílnou součástí je společná recepce se stylovým Food Butique a wellness, kde mohou hosté využít vnitřní vyhřívaný bazén s výhledy do zeleně z velkoformátových francouzských oken, užít si pobyt v saunách i v odpočívárně a po náročném dni uvolnit své tělo pod rukami zkušených masérů.
Hotel je vhodným místem k ubytování pro ty, kteří chtějí strávit aktivní dovolenou v Beskydech. Díky své poloze je doslova obklopen turistickými i cyklo trasami, proto je v hotelu také půjčovna elektrokol. V zimním období se v resortu upravují běžecké trasy a je zde k dispozici také půjčovna běžkařského vybavení.

Příběh stavby

Původně se vedle golfové klubovny nacházely nevzhledné garáže místo kterých nyní stojí Tee House, stavba, která svým tvarem plně respektuje své okolí. Poskytuje ubytování nejen turistům, ale také svatebním hostům a korporátní klientele, kteří využívají velkokapacitní společensko-kongresovou halu, která se nachází v těsné blízkosti Tee House a je součástí golfové klubovny.

Poloha stavby

Adresa

Čeladná 990