Stavba se načítá

Panorama Golf Resort, Kácov

Novostavba

Datum zahájení: 23. 4. 2014

Datum dokončení: 1. 8. 2016

Cena stavby: 240 000 000 Kč

Zdroj financování: Soukromý

Kategorie: Stavba pro tělovýchovu a sport

Přihlašovatel

Panorama Golf Resort s. r. o.

Autor

Autoři hřiště, krajinářského řešení: Ing. Libor Jirásek, Michael Terech, MA (Hons) in Land. Arch.

Projektant

Autoři klubovny: Prof. Martin Rajniš, Ing. Arch. David Kubík, Ing. Arch. Tomáš Kosnar

Dodavatel

HB Golf s. r. o.

Investor

Sázava Parkland a. s.

Uživatel

Panorama Golf Resort s. r. o.

Popis stavby

Volnočasový areál je určen k obnově duševních i fyzických sil. Hlavní funkcí je golf a jeho mistrovské 27jamkové hřiště, doplněné ubytováním a poskytováním stravovacích služeb v unikátní klubovně s panoramatickými výhledy. Celkem přes 120 ha zpracované plochy převedené z režimu intenzívní zemědělské výroby do stabilizovaného přírodního a přírodě blízkého prostředí se zadržováním každé dešťové kapky a klubovna postavená ze dřeva, kamene a skla, jsou etalonem v oblasti sportovních a rekreačních staveb. Areál poskytuje mnoho dalších doplňkových služeb a stal se Stavbou Středočeského kraje 2017, nominován na cenu Stavba roku 2018 a hřiště bylo oceněno v roce 2018 titulem Golfové Hřiště, jamka č. 7 se stala Golfovou jamkou a Restaurace se stala druhou nejlepší s titulem Golfová restaurace.

Příběh stavby

Sázava je čarovná řeka. Navštívíte-li resort a jeho hřiště, které se stalo Golfovým Hřištěm roku 2018, povšimněte si alejí a vůbec všech výsadeb, výhledů a průhledů, vikingských lavic, vodních nádrží a jejich okrajů, tůní a zídek a cestiček, potůčků a skalních výchozů, zachovaných stromů a keřů, slunečních pastí a mileneckých zákoutí. Co neuvidíte, jsou drenáže – zadržovali jsme vodu v krajině vždy a všude.
Klubovna korunuje nejen místo s nádherným výhledem, ale především celý projekt volnočasového resortu. Najíte se i pohledy: vždyť jste na Panoramě! Uchvátí vás zpracování, kámen, sklo a pohostinnost.
Na stavbě občas něco nejde. Jistě tušíte: vždy za to mohl někdo jiný. Jenže pak nastala změna. Vždy jsme si ráno dohodli, co kdo udělá a vše to do sebe zapadlo a začali jsme si pomáhat. A nastalo krásné období – na staveništi dlouhém 3,5 km, se lidé potkávali s úsměvem a informací, co je třeba připravit na další den.
A co jsme se naučili díky Kácovu a Panoramě? Projektujme a realizujme dobré věci s čistým srdcem a ono se to povede.

Poloha stavby

Adresa

Panorama 1, Kácov