Stavba se načítá

Víceúčelová hala WERK ARENA, Třinec

Novostavba

Datum zahájení: 1.8. 2011

Datum dokončení: 15.10.2014

Cena stavby: 700 000 000 Kč

Zdroj financování: Veřejný, Soukromý

Kategorie: Stavba pro tělovýchovu a sport, Stavba pro obchod a služby

Přihlašovatel

HOCKEY CLUB OCELÁŘI TŘINEC, a.s.

Autor

Ing. arch. Milan Šuráň

Projektant

BFB Studio s.r.o.

Dodavatel

SYNER, s.r.o.

Investor

HC Oceláři Třinec, z.s.

Uživatel

HOCKEY CLUB OCELÁŘI TŘINEC, a.s.

Popis stavby

Multifunkční hala pro lední hokej s kapacitou 5 200 diváků, zastavěná plocha 10 500 m2, obestavěný prostor 178 000 m3, celková užitná plocha 18 700 m2. Kromě standardních sedadel v oválné tribunové aréně má hala klubové VIP podlaží se skyboxy a vlastní restaurací. Multifunkční hala umožňuje provozování dalších sálových sportů například florbal, basketbal, házená , volejbal, tenis. Provozní řešení, kvalitní akustika a vlastní gastronomické zázemí umožňují pořádání koncertů se stojícími nebo sedícími diváky na ploše před pódiem. V hale je možno realizovat konference, kongresy a výstavy. Součástí stavby je dopravní napojení na komunikaci, pochůzí a pojízdné komunikace a parkoviště pro 575 aut a 5 autobusů.

Příběh stavby

Rozhodli jsme se hrát hokej na nejvyšší úrovni a bylo nám jasné, že se tak může dít jenom v odpovídajících podmínkách. Rovněž jsme chtěli poskytnout odpovídající komfort fanouškův v ochozech, protože zaplněné tribuny k dobrému hokeji patří. Stará hala neumožňovala rekonstrukci podle našich představ a nebývalo než najít místo pro halu novou. Místo, které bude součástí města, ne za městem. Místo kam se dá zajít na hokej třeba pěšky, nebo autobusem a zároveň takové místo, kde se dá i slušně parkovat a myslím, že jsme takové místo našli.
Na tomto místě nám architekt navrhnul halu s vnějším obalem bez použití barev. Plášť haly je tvořen betonem, pozinkem, hliníkem, sklem a reznoucím železem v přirozené formě, která je bezúdržbová a zároveň se vlivem času proměňuje aniž by jí to ubíralo na kráse.

Poloha stavby

Adresa

Frýdecká 850, Staré Město, 739 61 Třinec