Stavba se načítá

Rezidence Sacre Coeur 2, Praha

Novostavba

Datum zahájení: 21.3.2014

Datum dokončení: 4.4.2016

Zdroj financování: Soukromý

Kategorie: Architektura, Bytový dům/komplex

Přihlašovatel

SATPO management, s.r.o.

Projektant

Schindler Seko architekti s.r.o.

Dodavatel

Metrostav a.s.

Investor

SATPO Sacre Coeur II, s.r.o.

Popis stavby

Architektonicky unikátní bytový dům, který splňuje všechny předpoklady současné moderní architektury. Projekt stojí na ocelové nosné konstrukci přímo nad Strahovským tunelem. Založení je mimo půdorys tunelů na mohutných železobetonových pilotech. Přemostění je zajištěno soustavou ocelových příhradových nosníků. Na ocelové konstrukci je postavena vlastní sloupová železobetonová konstrukce domu, jedná se o technologickou raritu světového charakteru.

Úžasné výhledy, špičkové standardy, vzdušná architektura, bezpečnost a respektování soukromí, to vše nabízí tato výjimečná a exkluzivní novostavba s půdorysem podkovy a šesti vchody, která má celkem 6 nadzemních podlaží. Vedle limitované nabídky 8 loftů, které jsou umístněných v prvních dvou patrech, je zde celkem 72 apartmánů zabírajících třetí až páté patro o velikosti 1+kk až 5+kk a 5 luxusních penthousů přímo na střeše objektu. Ve dvou podzemních podlažích jsou umístěny sklepy a celkem 109 parkovacích stání s výjezdem z Kobrovy ulice. Parkovací stání ještě doplňuje 19 venkovních prakovacích míst.

Byty v Rezidenci Sacre Coeur 2 vynikají jedinečností navržených dispozic. Filosofií společnosti SATPO je, že největší luxus je prostor, a proto navrhla moderní a především prostorné místo k životu, plné světla a zajímavých řešení. Všechny bytové jednotky svou kvalitou a koncepcí s oddělenou obývací a privátní zónou převyšují většinu konkurenčních projektů. Každá obývací zóna má vlastní WC s umyvadlem, což jistě ocení nejen majitelé bytu, ale i hosté. Prostorově velkorysé ložnice, dětské pokoje a další místnosti se nacházejí v privátní zóně bytové jednotky. Byty 3+kk a 4+kk mají ve standardním provedení dvě koupelny, jedna je vždy součástí ložnice rodičů. Každý z bytů v Rezidenci Sacre Coeur 2 má u vstupu šatnu nebo prostor pro vestavěnou šatní skříň, nechybí ani technická místnost pro pračku a úložný regálový systém. Večerní atmosféru pak podtrhuje možnost příjemného posezení na balkónu či terase.

Standardy Rezidence Sacre Coeur 2 byly vybrány tak, aby při zařizování nového domova podpořily kreativitu budoucích majitelů. Preferována byla čistota designu, funkčnost a kvalita. Byty jsou vybaveny klimatizací, celoplošným podlahovým vytápěním a kvalitními dřevěnými masivními podlahami. Součástí standardů jsou moderní technologie jako optická síť, zabezpečující příjem televizního a datového signálu pro vysokorychlostní internet, satelit či možné napojení na kamerový systém. Rezidence má energetický štítek PENB - C.

Příběh stavby

V místě původní prvorepublikové zástavby vznikla díky stavbě Strahovského tunelu od roku 1985 proluka, která nabourala Hřebenkám se všemi doprovodnými negativními rysy status luxusní čtvrti. V místě proluky vzniklo nehostinné místo přímo vedle novorománského kláštera s kostelem, parku Sacre Coeur a Zahrady Kinských, v jižním svahu pod pražským Petřínem.

V rámci výstavby Rezidence Sacre Coeur 2 byla velmi důležitá a unikátní fáze výroby ocelové konstrukce, která zahrnovala výrobu pásů, styčníků a diagonál i nařezání profilů. Výroba byla nepřetržitá, takže na ranní směně pracovalo 15 svářečů, na odpolední stejně tak a na noční směně dalších 9 svářečů. Jednalo se o unikátní zhotovení ocelové konstrukce, která se stala základem pro další stavební část jednotlivých pater projektu Rezidence Sacre Coeur 2, jelikož projekt nemá klasické základy, vzhledem k jeho umístění přímo nad Strahovským tunelem. Dne 20. března 2015, právě když došlo k částečnému zatmění Slunce, se pak úspěšně podařilo zdvihnout první nosník ocelové konstrukce rezidenčního projektu Rezidence Sacre Coeur 2. Jednalo se o unikátní moment a technologickou raritu v rámci výstavby nad Strahovským tunelem. Pro zdvižení ocelové konstrukce byly zapotřebí 2 největší jeřáby dostupné v České republice, dlouhá příprava a několik hodin detailní kontroly v rámci zdvižení. Na ocelové konstrukci byla následně postavena vlastní sloupová železobetonová konstrukce domu.

Architektonicky výjimečná novostavba je navržená prestižním studiem Schindler Seko zrekultivovala a zároveň dotvořila okolí a stala se přirozenou dominantou lokality. Polyfunkční rezidence má tvar U, vnitřní prostor je tvořen šesti komunikačními jádry a objekt je pak dále dělen na obchodní a bytovou část. Stavba tvoří uzavřený vnitroblok s bohatou zelení a je umístěna mezi ulicemi Holečkova, Grafická a Kobrova. Rezidence Sacre Coeur 2 je napojena na dopravní infrastrukturu v ulici Kobrova, ze ktéré se vjíždí do podzemních garáží.

V roce 2017 byla stavba Rezidence Sacre Coeur 2 v mezinárodní soutěži MIPIM nominována mezi pět finalistů v kategorii nejlepší rezidenční nemovitost. Jedná se velmi prestižní ocenění světového významu.

Poloha stavby

Adresa

Holečkova 3331/35, Praha 5