Stavba se načítá

Radnice a knihovna Kardašova Řečice

Rekonstrukce

Datum zahájení: 9.2. 2015

Datum dokončení: 22.6. 2016

Cena stavby: 34 714 000 Kč

Zdroj financování: Veřejný

Kategorie: Administrativní budova, Stavba pro kulturu a osvětu, Rekonstrukce

Přihlašovatel

Město Kardašova Řečice

Autor

Atelier Žiška s.r.o.

Projektant

Atelier Žiška s.r.o.

Dodavatel

Spilka a Říha s.r.o.

Investor

Město Kardašova Řečice

Uživatel

Město Kardašova Řečice

Popis stavby

Architektonický návrh ve velké míře zachoval a rehabilitoval původní vzhled a cenné prvky této klasicistní stavby - masivní zděné obvodové stěny, rozmanitě klenuté místnosti přízemí, kopie původní konstrukce krovu. Stav původního historického krovu, s nímž se v projektu počítalo, se při stavbě ukázal jako nevyhovující. Do náměstí byl realizován vikýř s hodinami nad novou atikou středového rizalitu, který signalizuje využití podkroví a podporuje dominantní postavení radnice v prostoru náměstí.
Koncept realizovaného návrhu umístil veškerý provoz radnice do přízemí, v patře je knihovna a v podkroví vznikl víceúčelový sál a klubovna. Nově jsou všechna podlaží bezbariérově spojena výtahem.
Užitná plocha je 715 m2.

Příběh stavby

Po dlouhých debatách, zda stavbu zbourat či ji zrekonstruovat, zvítězila v referendu varianta rekonstrukce a ukázalo se, že to bylo šťastné rozhodnutí. Díky velmi efektivnímu návrhu vnitřních dispozic se podařilo poměrně obsáhlý stavební program navrhnout do stávajícího objektu bez nutnosti přístavby.
Radnice se stala díky novým prvkům nepřehlédnutelnou, ale zároveň k historické kontinuitě odkazující dominantou Kardašovy Řečice.

Poloha stavby

Adresa

Náměstí Jaromíra Hrubého 64, Kardašova Řečice