Stavba se načítá

Klubovna - Golfový areál Ropice

Novostavba

Datum zahájení: 09/2005

Datum dokončení: 2007

Zdroj financování: Soukromý

Kategorie: Veřejné prostranství, Administrativní budova, Stavba pro tělovýchovu a sport, Stavba pro obchod a služby

Přihlašovatel

Beskydská golfová, a.s.

Autor

ATELIER P-H-A spol.s r.o.-Ing. arch. Ondřej Gattermayer

Projektant

ATELIER P-H-A spol.s r.o. - hl. architekt D.I. Hans- GEORG ERHARDT

Dodavatel

Strojírny a stavby Třinec

Investor

Beskydská golfová, a.s.

Uživatel

Beskydská golfová, a.s.

Popis stavby

Ropice Golf Resort - golfový ráj na prahu Beskyd. S tímto motem a záměrem byla v roce 2005 započata stavba hlavní budovy - Klubovny Ropice Golf Resortu v bezprostřední blízkosti stávajícího mistrovského golfového hřiště.
Autorem je významný rakouský architekt Hans Georg Erhard, jehož cit pro krásu podhorského prostředí dal vzniknout ojedinělému golfovému hřišti v České republice. Klubovna svým neobvyklým kruhovým tvarem stylově zapadá do okolní krajiny, a to i díky přírodnímu materiálu kamene a dřeva vně i v interiéru. Přírodní prostředí ještě více umocňuje možnost posezení u venkovního či v chladnějších měsících vnitřního krbu doprovázené charakteristickou vůní a zvuky praskajícího dřeva.

Příběh stavby

Po golfovém výkonu je snahou dopřát návštěvníkům trochu oddychu, a to i po stránce duševní. K tomu to právě slouží Klubovna, která díky svému kruhovému tvaru jakoby kopíruje okolní jamky stejně jako nedaleké vrcholky Beskydských hor. Z každého místa této dominanty se naskýtá panoramatický a uklidňující výhled.
Klubovna nabízí plné komfortní zázemí jak pro golfové hráče přijíždějících do resortu i z pomezí slovenských a polských hranic, tak i běžným návštěvníkům. K dispozici jsou moderní šatny se sprchami, úschovna bagů s nabíjecím systémem, půjčovna elektrických vozíků, pohotový odbavovací systém na recepci se vstřícným personálem, golfový simulátor, PRO shop s golfovým zbožím a samozřejmostí je restaurace s barem a venkovní terasou.

Poloha stavby

Adresa

č.p.415, Ropice